Saygıdeğer Müşterilerimiz / Sevgili ziyaretçilerimiz;

Uras grubu yapı sektöründe faaliyetlerini sürdürürken 1995 yılında İZMİR’de ilk üretim tesisini kurarak pvc lambri ve lambiri aksesuarları imalatına başlamıştır. Kısa zamanda ülkenin birçok bölgesine dağıtım ve satış ağını kurmuştur.Lojistik desteği hızlandırmak ve kaliteli hizmet verebilmek için grubumuz; 2001 yılında ADANA’da ikinci üretim tesisini kurmuştur. Uras plastik’in insana ve ürün kalitesine verdiği önemden dolayı aranan bir marka olması, kurumumuzun, pvc ana profil imalatı düşünmesine sevk etmiş ve üçüncü tesisini WINSTAR markasıyla 2005 yılındaİZMİR’de kurmasına vesile olmuştur. Plastik sektörünün genç üyesi gençliğini ve deneyimini aynı potada eriterek yurtdışında aranan bir marka olmaya başarmıştır. Grup, 2010 yılında Acropol Center’ın üretim ayağı olan Acrodoor markası ile kompozit kapı üretimine başlayan şirketimiz, ihracatı ön planda tutup 2015 yılında yurtdışında bir üretim tesisi kurmayı hedeflemektedir. Teoride güçlü pratikte öncü olan grup, önüne koyduğu hedefleri başarıyla yerine getirmiştir. Bundan sonraki süreçte de üretim sektorüne katkıda bulunurken; dünya ile entegre olmanın bilinci ile 2015 yılına kadar üretiminin % 50'sini ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumumuz. Mükemmeliyetin kantiteye bağlı değil de kaliteye bağlı olduğunun bilicinde olan grubumuz, İlkeleri ile farklı bir bakış açısı getirmiştir. Bu pozitif farklılık ile,2010 Yılı itibariyle şirketimiz perakende sektörüne yatırım kararı alarak yeni projesi olan Acropol Center’ın temellerini atmıştır. İzmir-Aydın Asfaltı Yazıbaşı Mevkii 33Km ‘de bulunan bu alışveriş merkezi projesi 20000 m2 alan üzerine 12500 m2 kapalı alana sahip ana yola 160 mt ön cephesiyle iki binadan oluşan kompleks bir yapıdır. Grup bünyesinde Nilsan Petrol adı altında Shell Akaryakıt Bayiiliği ile Bosch yetkili araç bakım servis bayiliği anlaşmaları sağlanmış ve bu oluşum içerisinde yerlerini almışlardır. Bölge itibariyle yapı ürünleri yoğunluklu hayata geçirilecek olan alışveriş merkezi projemizde elektronik, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, zücaciye, gıda market yanı sıra ev tekstili, tekstil, çocuk oyun alanı, hediyelik eşya ve hazır yemek alanları olarak projelendirilmiştir.2014 yılı ilk çeyreğinde Shell akaryakıt istasyonu ve Bosh araba servisini, ikinci çeyreğinde yapı market ayağını, üçüncü çeyreğinde ise projenin tamamını hizmete sunacaktır.

Perakende sektörüne girerken, ‘’fabrikadan halka’’ sloganıyla yeni bir misyon üstlenen grubumuz siz değerli iş ortaklarımızın da katkılarıyla kalıcı ve uzun vadeli projeleri hayata geçirmeyi hedeflemektedir. Kalitenin asla bir tesadüf değil daima akıllı bir gayretin sonucu olduğunu bilen kurumumuz, bir aile şirketi olup insana yatırımı ilke edinmiştir. Sizleri de bu ailenin içinde görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu Başkanı

Seyfettin Uraslı